עודד טירה (1999 - עד סוף 2004)

עודד טירהנולד ב- 1940 . בנו של דב טירס שהיה מפקד גדוד בחיל התותחנים וכן ניהל את "נורות יזרום" בירושלים ו"חרושת מנועי רמלה". ב-1958 התגייס לצה"ל. שרת בחיל התותחנים ובצנחנים. עם שחרורו משרות סדיר למד בטכניון וסיים את הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול. לאחר מכן שימש כמנהל ייצור במפעל "וולטקס" בעפולה ותעשיית המזון "ויטה". במלחמת ששת הימים לחם בחטיבת מילואים 55, תחת פיקודו של מוטה גור בשחרור ירושלים. בתקופת מלחמת ההתשה התנדב לשרת בתעלת סואץ בהיותו איש מילואים. לאחר מכן התגייס לשרות קבע. שרת כסמג"ד גדוד תותחנים כבדים, למד בפו"מ ומונה לקצין אג"מ באג"ד ארטילרי בסיני בו לחם במלחמת יום הכיפורים. השתתף בצליחת התעלה ובכיתור הארמיה השלישית.

בסוף 1973 מונה למפקד גדוד. לאחר מכן היה מפקד קורס קציני תותחנים וב- 1977 מונה למפקד עוצבת כידון. למד במכללה לביטחון לאומי, לאחר מכן היה מפקד תותחנים פיקודי של פיקוד הדרום ואף חבר הועדה המשותפת הישראלית מצרית ליישום הסכמי השלום. ב-1982 פיקד על פינוי חבל ימית ולאחר מכן מונה לקצין תותחנים ראשי.

לאחר השחרור, ב-1987, החל בקריירה עסקית בחברת "פניציה אמריקה ישראל". ב-1989 מונה לנשיא החברה, על ידי מר ביל דיוידסון שרכש את פניציה מ"כור". מ- 1999 משמש כיו"ר דירקטוריון שלה. כמו כן משמש כיו"ר דירקטוריון של חברת "מיילסטונס להשקעות". זכה "בפרס התעשייה" ב- 1994. ב-1999 נתמנה לנשיא התאחדות. בשנת 2006 ייסד טירה יחד עם אנשי חינוך, אישי ציבור, אנשי עסקים ואנשי אקדמיה את המכון למנהיגות העתיד בנגב ומכהן מאז ההקמה כיו"ר המכון.