פורום חברות הסייבר הישראלי

פורום חברות הסייבר הישראלי

איגוד ההיי-טק הישראלי הקים בתחילת 2021 את פורום חברות הסייבר, בהובלת ליאור פרנקל יו"ר פורום הסייבר,
יזם ומנכ"ל חברת הסייבר Waterfall Security
מטרת הפורום הינה העלאת רמת המודעות והמוגנות סייבר בקרב 2,000 התעשיות המקומיות והרב-לאומיות הפועלות בהתאחדות התעשיינים. חברות אלו מייצגות את מירב המגזר הייצרני בארץ, וכוללות חברות פרמצבטיקה, כימיה, פלסטיקה, צריכה ובנייה, מתכת וחשמל, מזון, אלקטרוניקה ובתי תוכנה.

עם העלייה המתגברת בהתקפות הסייבר, ובמיוחד תקיפות פליליות –סחיטה וכופר (Ransomware), ארגונים מובילים בכל הרמות, צריכים להפנים שבעידן הנוכחי כל חברה היא יעד לגיטימי לתקיפת סייבר. הדבר נכון במיוחד לחברות התעשייתיות אשר עבורן תקיפות אלו עלולות להסב נזקים משמעותיים - השבתת ייצור, פגיעה במערך היצור ובתוצרים, גניבת ידע פנימי ומידע של לקוחות ועד לסיכון ממשי לחיי אדם. 
פורום חברות הסייבר הוקם על מנת לגשר בין חברות הסייבר הישראליות המובילות לחברות המגזר הייצרני והתעשייתי. הפורום פועל להעלאת מודעות לנושא איומי וסיכוני הסייבר, להנגשת פתרונות הסייבר של חברות הפורום, ולסייע לחברות ההתאחדות בכל נושאי הסייבר אשר נמצאים מולם.

חברות הפורום

מי אנחנו


ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים:
רון תומר נשיא התאחדות התעשיינים "התעשיה מצויה בעיצומו של מעבר לטכנולוגיות ייצור מתקדמות והתחדשות טכנולוגית בתחומים רבים שעד לא מזמן התנהלו באופן ״מסורתי״. יחד עם ההתקדמות הטכנולוגית בתעשייה ובכלל, גוברים סיכוני הסייבר על פעילות החברות ואנו כהתאחדות רואים את תפקידנו להוביל גם בתחום הזה. יחד עם חברות הסייבר הישראליות פורצות הדרך, אנו פועלים לשיפור רמות המוגנות של המגזר הייצרני כולו. תחום הסייבר מייצג משמעות מיוחדת, מכיוון שהוא גם מגזר וגם שוק – פורום חברות הסייבר בהתאחדות מהווה גשר בתחום זה בין החברות הסייבר הישראליות לחברי ההתאחדות ולמגזר היצרני כולו"


מריאן כהן, יו"ר איגוד ההיי-טק, נשיא קבוצת MER:

מריאן כהן, נשיא קבוצת מר"עתיד המשק בישראל נמצא בהייטק לסוגיו השונים. איגוד ההיי-טק הינו חוד החנית של התאחדות התעשיינים, ופועל לקידום מגזר ההיי-טק הישראל, שילוב טכנולוגיות מתקדמות במגזרי התעשייה והייצור, ובסיוע לחברות ההיי-טק מול אתגרים מקומיים ובינלאומיים.מריאן כהן, נשיא קבוצת מר
הקמת פורום חברות הסייבר הינה אבן הפינה של פעילות הסייבר באיגוד, ומאפשר לנו לממש חזון משמעותי – העלאת רמת המוגנות בסייבר של המגזר היצרני בישראל, תוך שימוש בטכנולוגיות וחברות ישראליות.
אנו פועלים להרחבת הפורום, כך שיכלול את כל חברות הסייבר המובילות בארץ"

 

צור קשר
דיווח על אירוע סייבר