כנס פלסטיקה וגומי

ועידת תעשיית הפלסטיקה בישראל

תעשיית הפלסטיקה היא אחד מענפי התעשייה הגדולים בישראל, עם היקף מכירות שנתי של כ-20 מיליארד ש"ח, כאשר כמחצית מהן מיועדות ליצוא. המפעלים בענף מעסיקים כ-21,000 עובדים ומוצרי הפלסטיקה פוגשים אותנו בכל תחום בחיינו - מאריזות מזון ומוצרי צריכה, דרך מוצרים רפואיים, רכב ותעופה ועד מוצרים ביטחוניים.

ב-3 ביולי 2024 קיימנו באקספו תל אביב את הוועידה השנתית של תעשיית הפלסטיקה, בה השתתפו כ-150 תעשיינים ותעשייניות, בנוכחות נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר.
סדר היום של הוועידה היה עמוס ומגוון, והחל בדיון על תרחישים מדאיגים למצב המשק, שהוצגו על ידי נועם גונן מחברת דלויט ישראל.

 

נקודות מרכזיות מהוועידה:

  • פאנל ראשי:  בהובלת הראל בן-דוד, בו שמענו את מנכ"ל קבוצת כפרית, דניאל זינגר, שסיפר על אירועי ה-7 באוקטובר במפעל בכפר עזה והחזרה ההדרגתית לשגרה למרות הקשיים.
  • אתגרי היצוא בתקופת מלחמה: מנכ"ל חברת פלס-פיט, קובי פרידריך, שיתף את הקהל באתגרים המורכבים שניצבים בפני חברה יצרנית ויצואנית בתקופה זו.
  • חדירה לשווקים בינלאומיים: מנכ"ל חברת גולן תעשיות מתחדשות, ראובן אלון, דיבר על התמודדות החברה עם השלכות המלחמה ועל התרחבות לשווקים חדשים.
  • טכנולוגיות ייצור מתקדם: מנכ"לית חברת אמרז, ליעד הר-לב, הציגה את המהפכה הטכנולוגית שהטמיעה במפעל להתמודדות עם מחסור בעובדים ותחרות בשווקים.
  • פתרונות טכנולוגיים מתקדמים: מרצים נוספים הציגו פתרונות מבוססי Industry 4.0 לשיפור תהליכי הייצור.
  • הזדמנויות עסקיות ביצוא ורכש גומלין: נציגי מכון היצוא והרשפ"ת הציגו סקירה מעמיקה.
  • חדשנות ומו"פ: החוקרים הציגו שורה של מחקרים ופיתוחים מעולמות הפולימרים, ובחנו שיתופי פעולה אפשריים עם התעשייה. נציג הרשות לחדשנות, דניאל פינטו, הציג את מסלולי התמיכה של הרשות בפרויקטי פיתוח של חברות תעשייה.

לסדר היום של הועידה לחצו כאן

להצטרפות לפעילויות עתידיות, מוזמנים לפנות אלינו.


(קרדיט צילום: ליאת מנדל)

לפרטים נוספים: הראל בן-דוד, מנהל המכון הישראלי לאריזה, איגוד תעשיות מוצרי צריכה ובנייה 
נייד 052-2777781 בדוא"ל :  
harelbd@industry.org.il

לפרטים נוספים: הראל בן-דוד, מנהל המכון הישראלי לאריזה, איגוד תעשיות מוצרי צריכה ובנייה 
נייד 052-2777781 בדוא"ל :  
harelbd@industry.org.il