פעילויות והישגים

15/01/2009

האיגוד מספק לתעשיינים שירותים בשלוש רמות:


רמת מאקרו: האיגוד פועל לשיפור התנאים לתעשיין על מנת לייצר בעבורו סביבת עבודה אופטימאלית שתמקסם את פעולותיו העסקיות, החל בחקיקה, דרך תקנות יחסי עבודה, הצעות חוק לקידום אינטרסים ספציפיים, מתן מידע בתחומים ספציפיים, מתן מידע כלכלי וסטטיסטי, ומתן מידע על מכרזים, יצירת קשרים בינ"ל עם גופים מקבילים בעולם, קיום פעילות בתחום יחסי הציבור והקד"מ, ועד - הכשרה מקצועית וקידום היצוא (בתיאום עם מכון היצוא).
 
פעילות ענפית - עבודה על תקנים ענפיים: אנשי האיגוד יושבים בוועדות החקיקה הרלוונטיות ומייצגים את האינטרסים של התעשיינים, יוזמים תקנים ועובדים למען קידום האינטרסים של התעשיינים אל מול גופים עסקיים כמו: מע"צ, משרד מנהל מקרקעי ישראל, משרד הביטחון ועוד.
 
רמת מיקרו- טיפול בכל בעיה שיש למפעל בסביבתו העסקית, כגון בעיות בתחום משאבי אנוש, בעיות מול העירייה: ארנונה, ביוב, אשפה וכדומה, ובעיות שמתעוררות מול גופים ציבוריים אחרים כמו: המשרד לאיכות הסביבה, משרד הבריאות וכדומה.
 
על מנת לקבל את השירותים לעיל באופן פרטי על המפעל להוציא סכומי כסף נכבדים. העלות מול התועלת שמפיק המפעל מהחברות באיגוד היא מובהקת ומדידה.
 
האיגוד נמצא בקשר שוטף עם איגודים מקבילים בעולם, כגון איגוד תעשיות העץ העולמי, איגוד הפלסטיקה ואיגוד הקוסמטיקה, והוא מקיים קשרים ענפים עם איגוד האריזה הצרפתי, איגוד מגדלי החיטה האמריקני ועוד. במסגרת הקשרים מתבצעים שיתופי פעולה ומועברת  אינפורמציה. כן נערכים ביקורים וסיורים. בימים אלה פועל האיגוד ליצירת קשרים עם איגוד הבנייה האירופי.
 
 

הישגים בולטים ברמה הענפית:
 
ענף התמרוקים - בעבר, על מנת לקבל את רישיון משרד הבריאות לייצור ויבוא תמרוקים, נאלץ היצרן להמתין כשישה חודשים. בזכות עבודת הוועדה התקצר זמן ההמתנה לחודש חודשיים, ועלויות הבדיקות והאגרות ירדו באופן ניכר.
 
ענף הבנייה– האיגוד מנע את יישום חובת המכרזים בענף המחצבות שהיה עלול למוטט את הענף כולו.
 
ענף הפלסטיקה- בזכות פעילות האיגוד, הקמת בית ספר לענף הפלסטיקה בשנקר, הקמת מכון מחקר ומעבדה למתן שירות לתעשיית הפלסטיקה, וריכוז עשרות תערוכות בינ"ל ברחבי העולם
 גדל הענף בהיקפי היצוא שלו לשני מיליארד דולר, לעומת חמישים מיליון דולר לפני כ-20 שנה.
 
ענף השיש - בזכות עבודה מאומצת של האיגוד ייצא הענף, בתוך שש שנים, לראשונה בסכום של שמונים מיליון דולר, דבר שמנע את קריסת הענף בארץ. העבודה כללה:  פרסום, מיתוג, הפקת סרטי תדמית, הפקת קטלוגים, השתתפות בתערוכות, בניית מאגר קשרים של לקוחות פוטנציאליים ועוד.
 
ענף הקמח – לפני כשנתיים פעל האיגוד וחילץ את הענף מפיקוח מחירים.
 
ענף אריזה ודפוס- הובלת תהליכים של מחזור אריזות ובנייה ירוקה, דבר שעתיד להשפיע על הענף בארץ ובעולם כולו.
 
ענף התמרוקים– האיגוד הביא לביטול מס הקנייה שהכביד על היצרנים מאוד.
 
ענף הרהיטים–  האיגוד בנה מסע פרסום ויחסי ציבור להעדפת תוצרת הארץ שכותרתו: "ריהוט ישראלי מותאם בשבילי". כמו כן, יוזם האיגוד הכשרות מקצועיות בענף, ימי עיון וקורסים.
בשיתוף יחד עם ארגוני הצרכנים פועל האיגוד להבטחת אספקה אמינה של מוצרים לצרכן, כולל מתן פיצוי על פגיעה מתולעי עץ.
 
איגוד תעשיות בנייה וצריכה משתתף בתערוכה צרכנית בינלאומית המהווה מרכז מכירות ענק ומאפשר השתתפות בתערוכה רק לחברי האיגוד. כן מפעיל האיגוד מאגד מו"פ, בשיתוף עם המדען הראשי, לקידום חדשנות וטכנולוגיה בענף הפלסטיקה. היום נמצא מאגד נוסף בתחום בנייה ואריזה בשלבי גיבוש.

 

הדפסשלח לחבר
קמפיין כחול-לבן יוצא לדרך
התאחדות לשירות העסק שלך

  עושים בית ספר לתעשייה 
 המכללה לניהול בתעשייה
 עריכת מגוון ימי עיון, קורסים וסדנאות
 לבעלי התפקידים בהנהלות
 מפעלי התעשייה לצורך העשרה
 וקניית כלים ומיומנויות בתחומי פעילותן
 ההכשרות מתקיימות בשיתוף ובהנחיית
 גופים מקצועיים מהמובילים במשק,
 ומותאמות במיוחד לקהל היעד 
  לפרטים נוספים

 

 

דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share